Wydarzenia

XXII Turniej Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli „Jak ze Susca powandruje”

By 31 lipca 2026 No Comments

Serdecznie zapraszamy amatorskie zespoły ludowe i śpiewacze z woj. śląskiego, a także widzów do udziału w jubileuszowym, XXII Turnieju Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli „Jak ze Susca powandruje”.

Turniej odbędzie się 7 listopada 2026 roku w sali widowiskowej GOK w Suszcu. Będzie miał charakter wspólnej biesiady, a występy zespołów oceni jury.

WARUNKI TURNIEJU:
Każdy zespół w ramach występu prezentuje 3 utwory:
·         pierwszy należący do kategorii pieśni powszechnych z zeszytu 3 śpiewnika „Koło mego łokiyneczka”, wybrany utwór nie był do tej pory wykonywany przez dany zespół podczas Turnieju Zespołów Ludowych;
·         drugi i trzeci – dowolnie wybrana pieśń ludowa (może być również spoza śpiewnika „Koło mego łokiyneczka”), do tej pory nie wykonywana przez dany zespół podczas poprzednich edycji Turnieju Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli „Jak ze Susca powandruje”

Wybrane utwory zgłasza się Organizatorowi poprzez wpisanie ich w wyznaczonym miejscu na karcie zgłoszenia (zał. 1 do regulaminu). Uwaga! O możliwości wykonania pieśni decyduje kolejność zgłoszenia – w przypadku wybrania pieśni zgłoszonej wcześniej przez inny zespół będzie należało wybrać inną pieśń. Maksymalny czas występu wynosi 10 minut.

Tradycyjnym elementem turnieju jest wspólne odśpiewanie przez wszystkie zespoły hymnu turnieju „Jak ze Susca powandruje”, którego tekst oraz zapis nutowy znajdują się zeszycie 3 zbiorów pieśni Mariana Cieśli „Koło mego łokiyneczka” i na stronie kulturasuszec.pl (https://kulturasuszec.pl/spiewnik-kolo-mego-lokiyneczka/)

Po części konkursowej nastąpi galowy koncert zespołów śpiewaczych „Radostowianki”, „Mizerowianki” i „Pogodna Jesień”, a następnie wręczymy statuetki i nagrody zwycięskim zespołom.

ZGŁOSZENIA I OPŁATY:
Kompletnie wypełnioną kartę zgłoszenia, podpisaną i zeskanowaną (lub podpisaną podpisem elektronicznym) należy przysłać do 12 października 2026 r. na adres mailowy: zofia@kulturasuszec.pl . Decyduje data wpływu zgłoszenia.

Informacja o zakwalifikowaniu zespołów zostanie przekazana do 19 października 2026 r. Warunkiem udziału zakwalifikowanego zespołu jest wniesienie opłaty akredytacyjnej w wysokości 150 zł w terminie do 23 października 2026 r.

DO POBRANIA:
– Regulamin i karta zgłoszeniowa 
– Regulamin i karta zgłoszeniowa
– link do śpiewnika: https://kulturasuszec.pl/spiewnik-kolo-mego-lokiyneczka/

Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu, ul. Ogrodowa 22, 43-267 Suszec, tel.: 32 212 44 91 wew. 21, e-mail: zosia@kulturasuszec.pl. Sekretariat GOK czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.