Start z kulturą!

Współfinansowanie: Program „Na dobry początek!” – Fundacja BGK

Okres realizacji: 01.01.2016 – 30.06.2016

Partnerzy:

– Szkoła Podstawowa w Kobielicach;
– Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Suszec;
– Klub Działań Pozytywnych;
– Koło Gospodyń Wiejskich z Rudziczki.

Przebieg projektu:

Przedmiotem projektu była organizacja 3 grup zajęciowych dla dzieci w wieku 4-8 lat oraz ich opiekunów z terenu gminy Suszec:

– Biesiadnie, paradnie… – zajęcia rękodzielniczo-kulinarne odbywające się w remizo-świetlicy w Rudziczce. Co tu się działo! Kulanie klusek, godka ku szkubaniu, robienie woniek, spotkanie z górnikiem, malowanie na materiale, ozdabianie jajek… Zajęcia były zróżnicowane tematycznie, obfitujące w działania rękodzielnicze, kulinarne i artystyczne, a także pełne arcyciekawych opowieści! O klimat, niezwykłych gości i odrobinę sympatycznego szaleństwa zadbała instruktorka Zosia Kasperczyk!

– Wielkie Małe Muzykowanie – zajęcia umuzykalniające w remizo-świetlicy w Mizerowie – wkroczenie w świat mniej i bardziej kontrolowanych dźwięków było fascynujące. Rozpoczęło się poszukiwaniem dźwięków w najbliższym otoczeniu i wynajdywaniu wszystkiego, na czym można zagrać, następnie do głosu doszła żyłka konstruktorska, gdyż każdy tworzył swoje własne, niepowtarzalne instrumenty, a na koniec odbyło się wspólne muzykowanie i śpiewanie, w którym odnaleźli się zarówno mali amatorzy i amatorki własnych instrumentów, jak i doświadczeni muzycy i śpiewaczki. Bo jak to w śląskiej kapeli: nie ma ograniczeń, a liczy się wyobraźnia i dobra zabawa, o którą zadbał muzyk i konstruktor instrumentów, Tomek Manderla z Laboratorium Trzaskodźwięków.

– O! Teatrzyk! – miejsce: Szkoła Podstawowa w Kobielicach – zajęcia teatralne, obfitujące w wesołe zabawy, poszukiwanie idei starych śląskich teatrzyków i przedstawień okazjonalnych, których finałem było przygotowanie spektaklu. Dobra zabawa była gwarantowana, gdyż zajęcia poprowadził instruktor teatralny Michał Skiba.

Ponadto odbyło się 6 spotkań dla osób biorących udział w zajęciach oraz ich rodzin i przyjaciół: bal przebierańców, kulig, warsztaty wielkanocne, leśny plener fotograficzny, rajd rowerowy z historią w tle oraz piknik rodzinny.

Wartość projektu: 16 200, 00 zł

Kontrast
Zmień wielkość czcionki