Nazywam się Agnieszka Kozyra – dla Państwa i dla siebie wymalowałam i wyrysowałam trochę niecodziennych chwil i baśniowych momentów życia.

Sztuka jest ze mną od zawsze: raz mniej, raz bardziej. Były chwile, kiedy kroczyła ze mną pod ramię i takie, kiedy ja musiałam ją gonić i mocno przyciskać do siebie, aby nie zostawiała mnie samej. W życiu nie tylko maluję i rysuję. Jestem pedagogiem specjalnym, psychoterapeutą. Pracuję z młodzieżą niedostosowaną społecznie, niepełnosprawną intelektualnie oraz z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Prowadzę psychoterapię osób dorosłych. W 2003 roku skończyłam arteterapię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zawsze tworzyłam wraz z moimi podopiecznymi bo wspólna kreatywność była doskonałą formą odreagowania i pełniła terapeutyczną funkcję dotarcia do pacjentów, podopiecznych. Sztuka to rozmowa, kontakt. To kreatywność, która tak wiele może ułatwić.

„W krainie smoka tego”

Obrazy, które Państwu pokazuję powstały podczas pandemii. Są one dla mnie formą psychoterapii. W pewnym momencie mojego życia zadziało się tak wiele, że musiało przybrać bardziej materialną postać. Oto są – a w Nich wiele metafor. Małe Światy Krainy Smoka, które pokazują moje namiętności, konflikty wewnętrzne, tajemnice. Chcę Tu zostawić trochę bajkowego świata, bo nie chcę aby świat był zawsze zrozumiały i oczywisty. Mam nadzieję, że znajdziecie Państwo w tych pracach swoje emocje, zaciekawi Was przestrzeń, którą kreuję. Zwiedzajcie Krainę Smoka bez obaw, ale bądźcie przygotowani na namiętność i barwy. Daję Państwu wielość kolorów oraz czarno-białe Światy, w których przewija się wiele przedziwnych osobliwości. One uciekły z bajek naszego dzieciństwa. Sztuka jest wspaniała! Osobista! Nasza! Można w niej być każdym i widzieć wiele. Wystarczy tylko stanąć i popatrzeć. W niej tyle Wolności!

Spełniajmy marzenia!
Zapraszam do krainy smoka

Agnieszka Kozyra

Kontrast
Zmień wielkość czcionki