Wystawa prac Lecha Pierchały

Zapraszamy Państwa do zobaczenia najnowszej wystawy, która zagościła w GOKu w Suszcu.

Lech Pierchałą urodził się w 1980 roku w Rybniku, gdzie mieszka do dziś. Po ukończeniu Technikum Energetycznego ze specjalizacją Elektroniczna i elektryczna automatyka przemysłowa podjął studia (2000 r.), na wydziale Artystycznym Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyplom ze specjalizacją malarską uzyskał w 2005 r. pod okiem prof. Jerzego Wrońskiego, między innymi członka „Grupy Krakowskiej” wspaniałego człowieka i pedagoga.

Zajmuję się głównie rysunkiem, malarstwem, fotografią, sztuką współczesną, pedagogiką sztuki, a także prowadzę własne wydawnictwo. W swoim tworzeniu najwyżej ceni spontaniczność, szczerość i uczciwość. Cechy te, powinny także definiować człowieka współczesnego, a tym samym jego twórczość. Dlatego najwyżej ceni sobie sztukę dziecięca, jako najbardziej autentyczną, szczerą i pozbawioną kalkulacji.

Na wystawie prezentuję różne rysunki, które stworzył na przestrzeni lat. Od 2003 roku, w jego rysowaniu po raz pierwszy, pojawia się czarny długopis. Aż po dziś zostaje jego naturalnym narzędziem pracy. Długopis daje mu moc kreski, każda jest niepowtarzalna, zanotowana na zawsze i nie wymazywalna. Długopis daje mu moc ekspresji, a jednocześnie możliwość wejścia w detal.

 

Kontrast
Zmień wielkość czcionki