Wystawa prac Bernarda Adamczyka

Zapraszamy Państwa do zobaczenia najnowszej wystawy, która zagościła w GOKu w Suszcu.

Bernard Adamczyk urodził się w 1959 r. w Wodzisławiu Śląskim. Prowadzi działalność artystyczną z grafiki, malarstwa i rysunku, jest także przewodnikiem. Do tej pory stworzył ponad 1000 obrazów. Maluje krajobrazy z najbliższej okolicy i kompozycje z wyobraźni. Na jego obrazach często występuje natura, drzewa, architektura czy drogi, ulice. Jego ulubionym zajęciem jest praca w plenerze, wsiada wtedy na swój rower, zabiera plecak z akcesoriami malarskimi i wyrusza przed siebie, aby po raz kolejny namalować obraz.

W 1983 r. ukończył studia plastyczne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.
Przez 25 lat pracował jako nauczyciel plastyczki w szkole w Krzyżanowicach oraz jako instruktor w placówkach kultury. Uczestniczył w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Za działalność artystyczną i kulturalną otrzymał kilka nagród. W latach 2004-2009 prowadził międzynarodowe plenery malarskie. Prace Bernarda Adamczyka znajdują się w kilku muzeach w Polsce (Ostrów Wlkp., Kalisz, Antonin) oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Grecji i USA.

Był zaproszony także do talk-show „Dej pozór”, Szoł tok Izoldy Czok, dostępny w TVP3, gdzie malował obraz na wizji, opowiadał o swoim dorobku oraz pasjach.

Kontrast
Zmień wielkość czcionki