Wystawa pokonkursowa “Moje Małe i Duże Mikro Podróże”

„Moje Podróże Małe i Duże” to konkurs, który od ponad 15 lat cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Początkowo Gminny Ośrodek Kultury organizował konkursy fotograficzne głównie z myślą o mieszkańcach gminy Suszec. Mogli oni przedstawić miejsca swoich wakacyjnych wycieczek i wypraw oraz podzielić się interesującymi zdjęciami, przedstawiającymi najpiękniejsze zakątki naszej gminy. Na początku jedynie kilka osób zdecydowało się zaprezentować swoje fotografie, jednak z czasem przybyło chętnych uczestników. W 2010 r. konkurs zyskał nową nazwę „Moje Podróże Małe i Duże” oraz rangę konkursu ogólnopolskiego. Odnosił się do szeroko pojętego tematu podróżowania i upamiętniania wyjątkowych letnich wspomnień i miejsc, ujętych w niekonwencjonalny, interesujący sposób. Od tej pory z roku na rok, przybywało uczestników konkursu.

Efektem konkursu jest wystawa pokonkursowa, która jest prezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu, a następnie wyrusza w podróż do galerii w innych miejscach kultury z całej Polski. Do tej pory wystawa objazdowa odwiedziła takie miasta jak: Pszów, Młodzieszyn, Jabłonowo Pomorskie, Sanok, Mysłowice, Łaziska, Kwilcz, Płock, Rybnik, Pomiechówek, Główczyce, czy Dabrowa Górnicza. Do tej pory w konkursie wzięło udział 1019 osób, które nadesłały 3006 prac. Wśród uczestników konkursu znaleźli się mieszkańcy takich miast jak np. Łódź, Gdańsk, Kielce, Rzeszów, Płock czy Mińsk na Białorusi. Zdjęcia konkursowe oceniają profesjonalni fotografowie, biorący pod uwagę zarówno technikę wykonania, jak i oryginalność prezentowanych prac.

Rok 2020 to kolejna zmiana nazwy konkursu na „Moje Małe i Duże Mikro Podróże”, co było ściśle związane z rokiem pandemicznym i brakiem możliwości odbywania podróży. 

Kontrast
Zmień wielkość czcionki