Wystawa pokonkursowa “Moje Małe i Duże Mikropodróże”

Zapraszamy Państwa do zobaczenia najnowszej wystawy, która zagościła w GOKu w Suszcu.

„Moje Podróże Małe i Duże” to konkurs fotograficzny, który na stałe zagościł w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu. Początkowo organizowany głównie z myślą o mieszkańcach gminy Suszec, którzy przedstawiali miejsca swoich wakacyjnych wycieczek i wypraw oraz dzielili się interesującymi zdjęciami przedstawiającymi najpiękniejsze zakątki gminy Suszec. W 2010 r. konkurs zyskał nową nazwę „Moje Podróże Małe i Duże” oraz rangę konkursu ogólnopolskiego. Odnosił się do szeroko pojętego tematu podróżowania. Od tej pory z roku na rok, przybywało uczestników konkursu.

Rok 2020 to kolejna zmiana nazwy konkursu na „Moje Małe i Duże Mikropodróże”, co było ściśle związane z rokiem pandemicznym i brakiem możliwości odbywania podróży. Ta nazwa ostatecznie pozostała z nami na dobre.

Efektem konkursu jest wystawa pokonkursowa, która jest prezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu, a następnie wyrusza w podróż do galerii w innych miejscach kultury z całej Polski. W roku 2022 wraz z wystawą odwiedziliśmy 7 ośrodków: MOK w Kłobucku, Muzeum Regionalne w Sycowie, Centrum Kultury Karolinka Radzionków, Dom Kultury Stare Babice, MOAK Wasilków, Biblioteka w Bielsk, GOK w Lubieniu.

Do tej pory w konkursie wzięło udział 1240 osób, które nadesłały 3596 prac. Wśród uczestników konkursu znaleźli się mieszkańcy takich miast jak np. Łódź, Gdańsk, Kielce, Rzeszów, Płock czy Mińsk na Białorusi. Zdjęcia konkursowe oceniają profesjonalni fotografowie, biorący pod uwagę zarówno technikę wykonania, jak i oryginalność prezentowanych prac.

W 2022 roku postanowiliśmy nieco zawęzić tematykę konkursu, wybierając motyw przewodni jakim jest droga. Nadesłane prace były ciekawie interpretowane, czasem dosłownie przedstawiana była ulica czy ścieżka, innym razem były to metaforyczne ujęcia. Tym sposobem ponad 220 uczestników, nadesłało 590 fotografii.

Kontrast
Zmień wielkość czcionki