WydarzeniaWystawy stacjonarne

Wystawa „Moje Małe i Duże Mikropodróże”

By 5 lutego 2024 No Comments

Wystawa pokonkursowa “Moje Małe i Duże Mikropodróże”

„Moje Małe i Duże Mikropodróże” to konkurs fotograficzny, który od 15 lat gości w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu. Początkowo organizowany głównie z myślą o mieszkańcach gminy Suszec, którzy przedstawiali miejsca swoich wakacyjnych wycieczek i wypraw oraz dzielili się interesującymi zdjęciami przedstawiającymi najpiękniejsze zakątki gminy Suszec. W 2010 r. konkurs zyskał rangę konkursu ogólnopolskiego. Odnosił się do szeroko pojętego tematu podróżowania. Od tej pory z roku na rok, przybywa uczestników konkursu.

Do tej pory w konkursie wzięło udział 1390 osób, które nadesłały 3957 prac. Wśród uczestników konkursu znaleźli się mieszkańcy takich miast jak np. Łódź, Gdańsk, Kielce, Rzeszów, Płock czy Mińsk na Białorusi. Zdjęcia konkursowe oceniają profesjonalni fotografowie, biorący pod uwagę zarówno technikę wykonania, jak i oryginalność prezentowanych prac.

W roku 2023 roku, motywem przewodnim konkursu były relacje. Nadesłane prace były ciekawie interpretowane, od dosłownych dokumentacji różnego rodzaju więzi, po metaforyczne ujęcia. Tym sposobem ponad 150uczestników, nadesłało 361 fotografii.

Efektem konkursu jest wystawa pokonkursowa, która jest prezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu, a następnie wyrusza w podróż po całej Polsce.

Wystawa można zwiedzać do 29.02.2024 r.