WydarzeniaWystawy stacjonarne

Wystawa “Kobiety. Portrety. Symbole. Dzieła sztuki” autorstwa Bogusława Dziadzi

By 3 marca 2023 No Comments

Zapraszamy Państwa do zobaczenia najnowszej wystawy, która zagościła w GOKu w Suszcu.

Wystawa “Kobiety. Portrety. Symbole. Dzieła sztuki” autorstwa Bogusława Dziadzi, gości w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu do 31 marca. Na wystawie prezentowane są fotografie bliższych i dalszych kobiet, które Bogdan Dziadzia spotykał na swojej drodze. Wśród prac można także znaleźć cykl fotografii inspirowanych dziełami wielkich mistrzów.

Bogusław Dziadzia – polski kulturoznawca, socjolog, dr hab. nauk humanistycznych, profesor uczelni w Instytucie Nauk o Kulturze Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 1998 ukończył studia na kierunku wychowanie plastyczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od roku 1999 jest pracownikiem naukowo dydaktycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu wybranych zagadnień kultury i sztuki, edukacji kulturalnej, komunikowania masowego, kultury popularnej, socjologii sztuki, socjologii reklamy. Pełni funkcję profesora uczelni w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Autor wielu publikacji i prac dotyczących problematyki masowej komunikacji, kultury popularnej oraz jej upowszechniania. Interesuje się malarstwem sztalugowym – na swoim koncie ma wystawy zbiorowe jak i indywidualne, fotografią, projektowaniem graficznym oraz pisarstwem. Jego debiutem literackim było opublikowane na łamach miesięcznika Lampa opowiadanie pt. „Płotno’’.

Kontrast
Zmień wielkość czcionki