„Moje Podróże Małe i Duże” to konkurs, który od ponad 15 lat cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Początkowo Gminny Ośrodek Kultury organizował konkursy fotograficzne głównie z myślą o mieszkańcach gminy Suszec. Mogli oni przedstawić miejsca swoich wakacyjnych wycieczek i wypraw oraz podzielić się interesującymi zdjęciami, przedstawiającymi najpiękniejsze zakątki naszej gminy. Na początku jedynie kilka osób zdecydowało się zaprezentować swoje fotografie, jednak z czasem przybyło chętnych uczestników.

W 2010 r. konkurs zyskał nową nazwę „Moje Podróże Małe i Duże” oraz rangę konkursu ogólnopolskiego. Odnosił się do szeroko pojętego tematu podróżowania i upamiętniania wyjątkowych letnich wspomnień i miejsc, ujętych w niekonwencjonalny, interesujący sposób. Od tej pory z roku na rok, przybywało uczestników konkursu.

Efektem konkursu jest wystawa pokonkursowa, która jest prezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu, a następnie wyrusza w podróż do galerii w innych miejscach kultury z całej Polski. Do tej pory wystawa objazdowa odwiedziła takie miasta jak: Pszów, Młodzieszyn, Jabłonowo Pomorskie, Sanok, Mysłowice, Łaziska, Kwilcz, Płock, Rybnik, Pomiechówek, Główczyce, czy Dąbrowa Górnicza.

Do tej pory w konkursie wzięło udział 868 osób, które nadesłały 2572 prace. Wśród uczestników konkursu znaleźli się mieszkańcy takich miast jak np. Łódź, Gdańsk, Kielce, Rzeszów, Płock czy Mińsk, na Białorusi.

Zdjęcia konkursowe oceniają profesjonalni fotografowie, biorący pod uwagę zarówno technikę wykonania, jak i oryginalność prezentowanych prac.

Rok 2020 to kolejna zmiana nazwy konkursu na „Moje Małe i Duże Mikropodróże”, co było ściśle związane z rokiem pandemicznym i brakiem możliwości odbywania podróży.

Zachęcamy do zaproszenia wystawy objazdowej w Państwa progi. Proponujemy wypożyczenie wystawy „Moich Małych i Dużych Mikropodróży” w formie przekroju z lat 2019-2020. Wystawa składa się z 13 lekkich, czarnych ram, formatu 50/70. Wystawa jest darmowa, należy pokryć jedynie koszty transportu. Udostępniamy plakat w wersji elektronicznej oraz ulotki.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszą wystawą, zapraszamy do kontaktu: sylwia@kulturasuszec.pl, tel. 322124491 wew. 19.

Wirtualne wystawy

Wystawy z lat 2011 – 2019:

Kontrast
Zmień wielkość czcionki