WydarzeniaWystawy stacjonarne

Nowa wystawa!

By 21 lipca 2023 No Comments

Zapraszamy do odwiedzenia najnowszej wystawy o Albercie Albertsonie.

Kim jest Albert Albertson?

Albert jest rezolutnym i pomysłowym kilkulatkiem. Mieszka z tatą i kotem Puzlem. Z ciekawością odkrywa świat, zadaje mnóstwo pytań, często się śmieje i równie często narzeka, smuci się i złości. Dzięki temu dzieci mogą zrozumieć, że wszystkie emocje, których one także doświadczają, są zupełnie normalne oraz dowiedzieć się, jak radzić sobie ze złością

Każdy tom to krótka opowieść o jego przygodach – o tym, jak walczył ze strachem przed potworami, o samotności w nowym miejscu, o wymarzonych urodzinach czy o porannym szykowaniu się do przedszkola. Każde dziecko odnajdzie w Albercie kawałek siebie.

W 2022 roku obchodzono podwójne okrągłe urodziny Alberta (50 lat w Szwecji, 10 lat w Polsce). Historie wymyślone i zilustrowane przez Gunillę Bergström szybko zdobyły popularność i nie tracą na swej aktualności, a ich bohater stał się kultową postacią literatury dziecięcej, znaną na całym świecie. W Polsce opowieści Bergström również podbiły serca czytelników. Wydawnictwo Zakamarki wydało już 22 książki z serii o Albercie. Pierwsza książka – Dobranoc, Albercie Albertsonie – została wydana w Szwecji w 1972 roku. Wkrótce do szwedzkich księgarni trafiły kolejne części serii – wszystkie zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków, w tym język polski. Dotychczas sprzedano ok 9 milionów egzemplarzy.

Dodatkowym walorem jest sposób w jaki seria jest ilustrowana: prosto i surowo, kreska wydaje się być dziecięca, co wygląda bardzo prawdziwie w zestawieniu z opowieściami snutymi przez czterolatka.

Kontrast
Zmień wielkość czcionki