WydarzeniaWystawy stacjonarne

Nowa wystawa!

By 15 sierpnia 2023 No Comments

Zapraszamy do odwiedzenia najnowszej wystawy  “Którędy do Yellowstone?” Wydawnictwa Dwie Siostry, na którą składają się wielokolorowe plansze, zawierające ciekawostki i informacje przyrodnicze z różnych ekosystemów świata.

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało wystawę inspirowaną książką  “Którędy do Yellowstone?” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich, którzy są mistrzami przekazywania wiedzy w przystępny i atrakcyjny sposób.

Tym razem ogrom informacji o dzikiej przyrodzie różnych kontynentów zawarli w dowcipnym i wciągającym komiksie, który płynnie przenika się z efektownymi planszami edukacyjnymi. Bohaterami komiksu są żubr Kuba i wiewiórka Ula, para przyjaciół z Puszczy Białowieskiej. Właśnie dostali tajemniczy list z Ameryki i wybierają się w wielką podróż tropami dzikiej przyrody. Poprowadzi ich ona przez osiem niezwykłych parków narodowych w najróżniejszych zakątkach naszej planety. Od amerykańskiego Yellowstone przez Park Narodowy Grenlandii po indonezyjski Park Narodowy Komodo. Od amazońskiej puszczy przez afrykańską pustynię po chiński las bambusowy. W każdym z tych miejsc spotkają miejscowe zwierzęta, poznają ich zwyczaje i środowisko, przeżyją wiele przygód i dowiedzą się mnóstwa ciekawych rzeczy.

 Wystawa będzie dostępna  w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu do 31 sierpnia 2023 r.

Kontrast
Zmień wielkość czcionki