„Moje podróże małe i duże” to konkurs, który od 15 lat cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Początkowo Gminny Ośrodek Kultury organizował konkursy fotograficzne głównie z myślą o mieszkańcach gminy Suszec. Mogli oni przedstawić miejsca swoich wakacyjnych wycieczek i wypraw oraz podzielić się interesującymi zdjęciami, przedstawiającymi najpiękniejsze zakątki naszej gminy. Na początku jedynie kilka osób zdecydowało się zaprezentować swoje fotografie, jednak z czasem przybyło chętnych uczestników.

W 2010 r. konkurs zyskał nazwę „Moje podróże małe duże”. Odnosił się do szeroko pojętego tematu podróżowania i upamiętniania wyjątkowych letnich wspomnień i miejsc, ujętych w niekonwencjonalny, interesujący sposób. Zyskał także rangę konkursu ogólnopolskiego.

Zdjęcia zawsze oceniają profesjonalni fotografowie, biorący pod uwagę zarówno technikę wykonania, jak i oryginalność prezentowanych prac. Zwycięzcy otrzymują cenne nagrody, wręczane podczas Suszeckiej Jesieni Kulturalnej.

Wystawa pokonkursowa na początku jest prezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu, później wyrusza w podróż do galerii w innych miejscach kultury z całej Polski.

Wirtualne wystawy

Wystawy z lat 2011 – 2019:

Leave a Reply

Kontrast
Zmień wielkość czcionki