Zostań Wolontariuszką, Wolontariuszem Klubu Działań Pozytywnych!

Klub Działań Pozytywnych to grupa wolontariuszy i wolontariuszek w wieku 12-17 lat działających w gminie Suszec w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Naszym celem jest propagowanie idei wolontariatu i integrowanie młodzieży.

Swoją działalność Klub Działań Pozytywnych rozpoczął w 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury  w Suszcu. Przez ponad 10 lat działalności, w jego strukturach działało ok. 100 wolontariuszy. Realizowali oni kolejne projekty: „Akademia Kreatywnego Wolontariusza’’, ,,Pozytywna Moc’’, ,,Młody Obywatel’’,  ,,Lotni Animatorzy’’ oraz ,,Animatornia’’, podczas których zdobywali potrzebną wiedzę i nowe kompetencje oraz rozwijali swoje umiejętności.

Klubu Działań Pozytywnych opiera się na trzech filarach: 
wolontariat w instytucji kultury (pomoc podczas wydarzeń kulturalnych itp.),
– wolontariat akcyjny (akcje charytatywne, zbiórki publiczne itp.)
– animacje dla dzieci.

Ty też możesz zaangażować się w pomoc na rzecz „dobra wspólnego”, odkryć nowe pasje i dołączyć do KDP. Jeśli chcesz sprawdzić, czy takie działanie jest dla Ciebie, napisz do nas.

A może masz pomysł na działania wolontariackie w naszej gminie? Skontaktuj się z nami wypełniając formularz zgłoszeniowy.  Jak tylko otrzymamy Twoje zgłoszenie, skontaktujemy się z Tobą.

ZAPISZ SIĘ

 

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z naszą koordynatorką:  Weroniką Smusz tel. 32 212 44 91 wew. 21, e-mail: kdp@kulturasuszec.pl

Zapraszamy do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych: