Drzewo a gada

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu co prawda w niewielkim stopniu, ale jednak przyczynił się do ukazania się niniejszego krążka także użyczając na nagrania swoich przestrzeni. Większość nut została zarejestrowanych w murach naszej instytucji. Wydanie płyty wsparł także Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego pod honorowym patronatem Marszałka.

Sami autorzy o dziele piszą tak: “Niniejszy wyrób płytowy jest dziełem sekcji muzycznej Kabaretu Drzewo A Gada. Drzewo to z założenia zespół integracyjny z wszelkimi konsekwencjami tego słowa. Wprawdzie nasi instrumentaliści są profesjonalistami, ale z pokorą uznają własne niepełnosprawności w swych pozamuzycznych działaniach. Pod konarami Drzewa chronią się osoby z porażeniami mózgowymi, uczuciowymi, alkoholowymi. Niepełnosprawność jest bowiem wadą znacznie popularniejszą niż się powszechnie wydaje. My staramy się podpowiedzieć jak z nią żyć, choć radykalnie się z nią nie zgadzamy. Jesteśmy wściekli na niepełnosprawność i tą wściekłością staramy się obficie dzielić z kim popadnie. Natchnieniem jest dla nas, działający w latach 1993-2005 Absurdalny Kabaret, który podarował nazwę Stowarzyszeniu promującemu “drewnianych”, a trzech jego aktorów patronuje nam “z góry”.

To wspaniale wydany krążek w bardzo oryginalniej oprawie plastycznej. Teksty Marka Wójcickiego, które mają nie tylko podwójne dno, ale co najmniej piąte, budzą najgłębsze refleksje na temat niepełnosprawności i życia z niepełnosprawnością. Przy tym nie brakuje humoru i ogromnego dystansu do siebie, który można wysłuchać na krążku.

Kontrast
Zmień wielkość czcionki