Warsztaty żywej architektury: altana z wierzby
Interesujesz się architekturą? Lubisz pielęgnować i sadzić rośliny, robić z nich nietuzinkowe kompozycje? Zawsze się zastanawiasz, jak robi się takie „rosnące” pawilony, altanki czy korytarze? Koniecznie przyjdź na warsztaty żywej architektury!
Żywa architektura to budowle i rzeźby z rosnącej wierzby, nurt eko-budownictwa prężnie rozwijający się na zachodzie Europy. To połączenie człowieka i natury – naszych umiejętności rękodzielniczych i żywotności wierzby. Konstrukcje z wierzby jako ozdoby placów, ogrodów, skwerów są wybierane przede wszystkim dlatego, że żyją, zmieniają się, wzrastają wraz z nami i naszymi bliskimi.
Warsztaty żywej architektury zostaną przeprowadzone w Suszcu w plenerze, na terenach zielonych zlokalizowanych na tyłach budynku Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Ogrodowa 22) i potrwają 23-24 października, 4-5 godzin dziennie – o dokładnej godzinie poinformujemy osoby zapisane.
Warsztaty są skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Aby wziąć w nich udział, nie trzeba mieć żadnej konkretnej wiedzy ani umiejętności – wystarczy się zapisać i przyjść! W zajęciach będzie mogło wziąć udział 15 osób.
Warsztaty są bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy: bogrud@wp.pl lub pod numerem telefonu 887-708-870. Zajęcia poprowadzi dwóch instruktorów z bogatym doświadczeniem w realizacjach obiektów wierzbowych metodą warsztatową.
Warsztaty odbywają się w ramach inicjatywy „Żywa architektura” w projekcie „Kulturalne Wydobycie 2.0”, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021”.