ZAPRASZAMY NA WARSZTATY LIDERSKIE
Lider, czyli kto ?
Mówiąc „lider” automatycznie wyobrażamy sobie charyzmatycznego przywódcę, który porywa ludzi do działania i zaraża entuzjazmem. Kto chce zapalać innych, sam musi płonąć – pisał słynny polski lekarz Ludwik Hirszfeld. Charyzma to rzeczywiście niezwykle ważna cecha, która sprawia, że ludzie identyfikują się z pomysłem lidera. Nie mniej ważna jest jednak empatia i wrażliwość. Dobry lider lokalny to osoba, która potrafi słuchać innych, rozumie potrzeby swojej społeczności i potrafi uwzględnić w swoich działaniach interesy różnych grup. Aby skutecznie działać na rzecz swojej wspólnoty, trzeba mieć wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i umieć porozumieć się z każdym – zarówno prezydentem miasta, jak i przedstawicielem organizacji pozarządowej czy dozorcą budynku.
Dla kogo?
To właśnie do lokalnych liderów i liderek kierujemy naszą najnowszą propozycję, czyli „Projekt LIDER”. Projekt LIDER to program zakładający kilkumiesięczne bezpłatne warsztaty skierowane do osób, które działają na rzecz swoich środowisk, dostrzegają w nich potrzeby zmian i angażują innych, by je przeprowadzić.
Co się wydarzy w ramach projektu?
Planujemy organizację cyklu nieodpłatnych spotkań z specjalistami, mających na celu odkrycie osobistych zasobów i potencjału uczestników, tak aby rozwijać ich pozytywną energię do działania. Wartością dodaną spotkań będzie wymiana kontaktów i doświadczeń, które mamy nadzieję staną się dużą dawką inspiracji do dalszych działań. Do prowadzenia spotkań zaproszeni zostaną specjaliści, którzy mają nie tylko dużą wiedzę, ale przede wszystkim ogromne doświadczenie i potrafią zarazić własną pasją. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, a tematy jakie zostaną przygotowane na spotkania to m.in. możliwości pozyskania środków finansowych na inicjatywy lokalne, promocja i organizacja wydarzeń lokalnych, autoprezentacja, dobra komunikacja, media społecznościowe i inne.
Dlaczego warto?
Udział w projekcie daję szansę na otrzymanie narzędzi i wiedzy, dzięki którym uczestnicy będą mogli skuteczniej działać, wywierać wpływ, zmieniać najbliższe otoczenie czy nawet zakładać własne organizacje pozarządowe. Jednak spotkania mogą dać coś jeszcze – przestrzeń do rozmów, a to może owocować nowymi partnerami, wspólnymi inicjatywami i zasobem nowych pomysłów na działania.
Kiedy?
Spotkania odbywają się raz w miesiącu zgodnie z harmonogramem (tutaj do podlinkowania).
Koszt?
Udział w projekcie jest całkowicie darmowy. Obowiązuje limit 15 miejsc!
Projekt dofinansowany ze środków Fundacji JSW.
Sekretariat Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8:30-19:30, w piątki w godz. 8:30 – 18:00.
Kontakt: e-mail: kasia@kulturasuszec.pl, telefon: 32 212 44 91 wew. 20. Zachęcamy do odwiedzenia naszego facebook’a.