Klub Działań Pozytywnych? Co to takiego? Na pewno niektórzy się zastanawiają, a inni już wiedzą z kim mają do czynienia. 

A więc: KDP to grupa młodych ludzi, którzy chcą działać w naszej gminie. Pomysł na stworzenie takiego klubu powstał zupełnie przez przypadek. Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2011 roku pani Kasia zapytała nas, młodych wolontariuszy, czy chcielibyśmy pomagać tak na co dzień. Odpowiedź była jedna: Oczywiście, że tak! 😉  

Pierwszy raz spotkaliśmy się 17 stycznia 2011 roku. W ten wieczór powstało mnóstwo pomysłów, które chcieliśmy od razu realizować. I tak zaczął się nasz pierwszy projekt pod nazwą “Klub Działań Pozytywnych”. Później przeszliśmy szereg warsztatów, m.in.: organizacja działań społecznych, kreatywność, wolontariat bez tajemnic. Dokształcaliśmy się, by móc być jak najlepszymi wolontariuszami. Coraz częściej pojawialiśmy się na imprezach organizowanych przez GOK. Prowadziliśmy animacje dla dzieciaków, malowaliśmy buźki, byliśmy starszym bratem, starszą siostrą, czyli spotykaliśmy się z dziećmi i pomagaliśmy im odrabiać zadania albo też bawiliśmy się, rozmawialiśmy. Czasem można  było nas zastać w kuchni krojących kołacz czy też przygotowujących chleb ze smalcem.

Jak widać, życie wolontariusza może zaskakiwać, o czym sami się przekonaliśmy. Projekt zakończyliśmy z wielką pompą, bo zorganizowaliśmy swoją imprezę: “Powitaj lato razem z nami”. Oj wtedy dużo się działo! Mimo zakończonego projektu działaliśmy dalej, a my, wraz z panią Kasią i panią Agnieszką już pisaliśmy kolejny projekt.

18 grudnia 2012 roku w żeńskim składzie wyruszyłyśmy pociągiem do Warszawy. A po co? Po to, żeby przeżyć kolejną przygodę. Najpierw miałyśmy spotkanie w Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, a później wybrałyśmy się miejskimi autobusami do centrum Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tam spotkałyśmy mnóstwo zapracowanych ludzi, którym od razu chciałyśmy pomóc. I tak też się stało. Przybijałyśmy pieczątki WOŚPowe, przygotowywałyśmy identyfikatory i laminowałyśmy je. Na koniec zabrałyśmy identyfikatory naszych suszeckich wolontariuszy i z torbą pełną  lizaków WOŚPowych wyruszyłyśmy na spacer po Warszawie. Po tak emocjonującym dniu pociągiem wróciliśmy do domu.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2012 roku otrzymaliśmy świetny prezent pod choinkę. Możemy realizować kolejny projekt pn. “Akademia Kreatywnego Wolontariusza” ! Już nie mogliśmy się doczekać kolejnych warsztatów. Od lutego 2013 roku uczestniczyliśmy w warsztatach zakresu organizacji działań społecznych, kreatywności, komunikacji interpersonalnej a także nauczyliśmy się chodzić na szczudłach, kręcić pojkami oraz wzięliśmy udział w warsztatach artystycznych. W marcu wyruszyliśmy do Centrum Klanza w Krakowie, gdzie nauczyliśmy się bawić chustą animacyjną, która potrafi rozbawić największych smutasków. Tak zakończył sie cykl naszych warsztatów. Teraz zbliżał się nasz wielki dzień, czyli pierwsze Suszeckie Dni Młodych. Przygotowania ruszyły pełną parą. W międzyczasie przeprowadziłyśmy spotkania promocyjne w gimnazjach naszej gminy oraz animowałyśmy na Dniach Suszca.

27 czerwca 2013 roku plac przed GOKiem był pełen młodych ludzi. Pozdczas pierwszego Suszeckiego Dnia Młodych pozytywna energia udzielała się wszystkim, a do tego jeszcze występy grup tanecznych oraz koncerty Come, Jana Niezbendnego Band i GrubSona sprawiły, że do Suszca przybywało coraz więcej ludzi.

Największa nagrodą dla nas, organizatorów, było zadowolenie i widok uśmiechu na twarzy tych wszystkich osób. Niektórzy już pytali czy taka impreza będzie za rok 😉 Mamy nadzieję, że będzie. W czasie ostatnich wakacji prowadziliśmy animacje dla dzieciaków oraz zorganizowałyśmy Kino Pod Chmurką. Nie zabrakło nas również na dożynkach gminnych i sołeckich.

Staliśmy się jedną wielką rodziną KDPowską, która nie umie bez siebie żyć. Wszyscy jesteśmy pozytywnie zakręceni. Lubimy razem coś tworzyć. Każde spotkanie jest pełne nowych pomysłów na kolejne przedsięwzięcia. W KDP nie ma czasu na nudę. Już nie możemy doczekać się kolejnego projektu!

Chcesz zaprosić nas na swoją imprezę? Chcesz do nas dołączyć? Napisz do nas: pozytywni_klub@opoczta.pl lub na naszym profilu na Facebook’u. Możesz też zadzwonić do GOKu: 32 212 44 91 i porozmawiać z Panią Kasią Krzempek lub Panią Agą Zielonką-Miturą.

Zobacz nasze wideo